Mbyti babanë në Divjakë, banorët e zonës flasin për autorin: Emrat e drogës janë nga 5-6, këtu njihet si Kujtim

 

Lidhur me ngjarjen e rëndë në Divjakë ku Andrea Stase 58 vjeç , mbyti babanë e tij në kanal Dhimitër Stasen 85 vjeç banorët e zonës kanë dhënë versione të ndryshme se përse i biri kishte dy emra.

I pyetur se përse e thërrisnin Andrea banori u përgjigj se emrat e drogës mund të jenë të shumtë por në Divjakë e thërrisnin Kujtim.

'Ku nuk ka qenë, edhe mund të ketë bërë burg.  Nuk e di, emrat e drogës janë nga 5-6 po këtu e thërrasim Kujtim.'

Një banore e zonës u shpreh se nuk dinte gjë për fakjtin se autori ka dy emra apo nëse ky i fundit ishte i i dënuar me burg.  

'Unë isha pastruese erdha për ta ndihmuar për t'i pastruar shtëpinë. I ati e ka emrin Dhimitër Stase ndërsa i biri Kujtim.
E pyetur nëse kishte probleme mendore si dhe nëse ishte i dënuar me burg banorja e mohoi ndërsa tha se nuk donte të ndërhynte me këtë çështje.

'Jo burg s'di gjë ashtu mos më ngatërro gjë, unë si komshi e ndihmova që mos të bënim sehir'

Pyetje: Ishte me të meta mendore? 

'Jo Jo'- tha banorja

Një tjetër banore gjithashtu mohoi se Andrea Stase kishte probleme mendore. 

'Po shumë mirë, për të kujdesej nusja e vëllait e Agronit shumë e mirë ajo. Kujtim e quajnë atë po s'kam dëgjuar ndonjë gjë të keqe. Jo nuk kanë qenë të rrezikshëm, nuk dimë gjë. Pyesni njerëzit e familjes'


Lajmi kryesor:

Krim i rëndë në familje në Divjakë, djali mbyt babanë! Arrestohet nga policia (VIDEO)


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Përdorimi i kortizonit gjatë COVID shtoi diabetikët! Endokrinologia: Te fëmijët është shtuar tipi 2

Përdorimi i kortizonit gjatë COVID shtoi diabetikët! Endokrinologia: Te fëmijët është shtuar tipi 2