Çmimet e larta, pagat, emigrimi, korrupsioni dhe shëndetësia problemet që shqetësojnë më shumë shqiptarët: Politika duhet të përqendrohet më shumë

Çmimet e larta, pagat, emigrimi, korrupsioni dhe shëndetësia problemet që shqetësojnë më shumë shqiptarët: Politika duhet të përqendrohet më shumë

1680121351_8.jpg

Çmimet e larta, pagat, emigrimi, korrupsioni dhe shëndetësia por edhe çështje si kriza ekonomike apo punësimi janë sektorët që shqetësojnë shqiptarët dhe sipas tyre duhen të kenë më shumë vëmendje nga politika.  Sipas rezultateve të dala nga sondazhi i institutit ‘Piepoli’ në Report Tv çmimet e larta janë problematika më e madhe ku politika duhet të përqendrohet në këto momente. Qytetarët e kanë renditur si problemin kryesor në listën e problemeve kryesore me të cilat duhet të merret qeveria. Duke votuar me shifrat 1-10 nga më pak e rëndësishme tek më shumë problematikja, çmimet e Larta rezultojnë me shifrën 8.6.

 


Lajmi kryesor:

Sondazhi në Report Tv/ PS forcë e parë në 14 maj! PD e Alibeajt pikiatë! Berisha-Meta të dytët! Veliaj ‘nuk e diskuton’ fitoren në Tiranë, Këlliçi s’i kalon 38%


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Arrestimi i Dakos/ Frrok Çupi: Me ato akuza brenda 3 ditëve mund të lirohet, SPAK veproi me emocion! Minxhozi: Standart i dyfishtë i drejtësisë

Arrestimi i Dakos/ Frrok Çupi: Me ato akuza brenda 3 ditëve mund të lirohet, SPAK veproi me emocion! Minxhozi: Standart i dyfishtë i drejtësisë