Çmimet e MTV, ja kush janë
artistët që triumfuan këtë vit

Çmimet e MTV, ja kush janë<br />artistët që triumfuan këtë vit
Është mbajtur natën e mbrëmshme eventi më i rëndësishëm në botën e muzikës ndarja e çmimeve për videoklipet më të mira te 2017. Zhurma dhe suksesi që vazhdon të bëjë ky produksion është po e njëjta që prej fillimit të tij.

Edicioni i këtij viti u mbajt në Inglewood, Kaliforni nën prezantimin  e këngëtares të mirënjohur Katy Perry. Videokilip “Humble”, një sukses botëror për muzikën sivjet nga këngëtari Kendrick Lamar u shpall fitues i çmimit për videon më të mirë të vitit.

Natën e mbrëmshme u ndanë një sërë çmimesh të tjerë, dhe gjatë spektaklit përforcuan shumë artistë të tjerë të njohur si Miley Cyrus, Ed Sheeran, Demi Lovato, Katy Perry, Nicky Minaj.

Këngëtarja Pink emocionoi të gjithë të pranishmit me një kolazh me hitet e saj më të mëdha ndër vite. Çmime të ndryshme u prezantuan nga emra të njohur si Ellen DeGeneres, Vanessa Hudgnes, Bebe Rexha dhe Noha Cyrus.

Këngëtarjae mirënjohur Kesha, mbajti një fjalim tepër emocionues dhe sensibilizuese për publikun, lidhur me fenomenin e vetëvrasjes. Ajo është në një proces ligjor me producentin dhe menaxherin e saj, Dr. Luke, proces i cili i ka shkaktuar këngëtares probleme mendore dhe shëndetësore.

Ajo jep një mesazh që thotë: Çfarë do që po kaloni, sado e errët që mund të duket, ka një të vërtetë të pamohueshme dhe forcë në faktin që "NUK JENI VETEM”

Një nga pjesët më të komentuara të për publikun në këtë event është veshja me të cilën paraqiten artistët veçanërisht ato femra. Mes veshjeve më të komentuara pozitivisht apo negativisht, bie në sy dukshëm shtimi në peshë i këngëtares Kesha dhe Rihanna, pasi ato kanë qenë gjithmonë në format perfekte.

Çmimet e ndara në MTV:
Videokilipi më i mirë i 2017 “Humble” nga Kendrick Lamar

Artisti i vitit Ed Sheeren

Artisti i ri më i mirë Khaild

Bashkëpunimi më i mirë “I dont wanna live forever “ nga Taylor Swift dhe Zayn Manna

Videoklipi më i mirë në zhanrin pop “Down” nga grupi Fifth Harmony dhe Guci Mane

Videoklipi më i mirë në zhanrin hip-pop Humble nga Kendrick Lamar

Videoklipi më i mirë në zhanrin dance “Stay” nga Alessia Cara dhe Zedd

Videoklipi më i mirë në zhanrin rock “Heavydirtysoul” nga Tweny One Pilots

Kinematografia më e mirë “Humble” nga Kendrick Lamar

Regjia më e mirë “Humble” nga Kendrick Lamar

Dirigjimi më i mirë artistik “Humble” nga Kendrick Lamar

Videoklipi me efektet më të mira vizuale “Humble” nga Kendrick Lamar

Koreografia më e mirë “Fade” nga Kanye West

Montazhi më i mirë “Wyclef Jean” nga Young Thug

Kënga e verës “XO Tour Lif3” nga Lil Uzi Vert

Michael Jackson Video Vanguard Award i shkoi këngëtares Pink, çmim i cili jepet në shenjë mirënjohje për kontribut të veçantë në muzikë.

[gallery]23653[/gallery]

Redaksia Online
E.J/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin