Çmimet Grammy 2021 shtyhen për shkak të COVID-19/ Ja kur do të mbahet ceremonia

Dua Lipa me çmime Grammy

Ceremonia e çmimeve Grammy 2021 është shtyrë, për shkak të COVID-19 dhe rritjes së rasteve të infektimeve. 

Përmes një postimi në twitter Akademia e Regjistrimit ka njoftuar se ceremonia nuk do të zhvillohet më 31 janar, siç ishte planifikuar më parë, por do të shtyhet më 14 mars.

Në ceremonia e ndarjes së çmimeve zhvillohet në Staples Center në Los Anxhelos, i cili do të ishte dhe vendi që do të zhvillohej dhe këtë vit. Zona e Los Angeles, megjithatë, po përjeton një rritje të konsiderueshme të infeksioneve COVID-19.

“Asgjë nuk është më e rëndësishme sesa shëndeti dhe siguria e të gjithë njerëzve në komunitetin tonë muzikor dhe qindra njerëzve që punojnë pa u lodhur në prodhimin e shfaqjes”, tha në një deklaratë Akademia e Regjistrimit, qe drejton Grammy-t.

Ky vit është i 36 për çmimet Grammy.

Edhe ceremoni të tjera të mëdha, përfshirë Oscars, Golden Globes dhe Brit Awards janë shtyrë.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Johnson&Johnson fillon shpërndarjen e vaksinave antiCOVID duke nisur nga nesër