'Çohu shqiptarë se tani ka edhe Rubla, dhalla do bëhet prapë kos', Rama ironizon: Këta që akuzojnë pa frenuar gjuhën, i njëjti ‘shpirt i keq’ që i tha Ismail Qemalit hajdut

 

Në fjalën e tij në Kuvend duke folur për akuzat për Portin e Durrësit, kryeministri Rama ironizoi opozitën duke thënë se ata bëjnë thirrje ‘“Çohu shqiptarë se tani ka edhe Rubla. Çohuni se llalla do të bëhet prapë kos”.

“Çohu shqiptarë se tani ka edhe Rubla. Çohuni se llalla do të bëhet prapë kos. Që nga koha e së drejtës romake barra është e akuzuesit që të vërtetojë akuzën.

Gjuha e njeriut ndryshon nga llapa e kafshës pikërisht sepse përveç funksioneve të përbashkëta që kanë ka edhe fjalën. Fjalën që libri i shenjtë është Zoti. Por ne dimë që edhe engjëlli edhe djalli flenë tek i gjalli.

Ti thuash tjetrit hajdut? Me thoni një herë të vetme që e kam bërë këtë? Aq ‘trimëri’ e madhe është t’i thuash tjetrit kriminel sa mund të bësh edhe video të montuara (i referohet Ervin Salianjit). Edhe Ismail Qemali është konsideruar hajdut”, tha Kryeministri.


Lajmi kryesor:

Pas 14 orëve debat, Kuvendi miraton projektin e Portit të Durrësit! 74 vota pro dhe 35 kundër! Mungon në votim Rama! Socialistët duartrokasin, opozita akuza të ashpra


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna