Çomlek me groshka nga zonja Albana

Çomlek me groshka

Përbërësit:

  • 300 gr groshka
  • 3 patate
  • 1 qepë
  • 2 karrota
  • 3 lgj vaj ulliri
  • Kripë, piper
  • Bimë aromatike

Përgatitja:

Presim perimet në kubikë pasi i kemi larë. Ziejmë groshkat e njoma për 10 minuta. Ulim nxehtësinë e sobës dhe i lëmë të ziejnë për 15 minuta të tjera. Në një tigan me vaj ulliri kaurdisim qepën me pak kripë, më pas shtojmë karrotën dhe vazhdojmë kaurdisjen. Ndërkohë paralelisht patatet e prera në kubikë i kemi vendosur të ziejnë në ujë me pak kripë. Bashkojmë të gjithë përbërësit në një tenxhere që të lidhen dhe në fund rregullojmë shijen me erëza dhe bimë aromatike.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile

Itali/ Dalin në shitje pasuritë e paluajtshme me vlerë marramendëse të Silvio Berlusconit, përveç një vile