CONFERENCE LEAGUE/ Lazio 'thatë' në Rumani, 'Shqiponjat' kalojnë më tej! Sheriff eliminon Partizanin në Beograd, Fiorentina 'ok' (GOLAT)

CONFERENCE LEAGUE/ Lazio 'thatë' në Rumani, 'Shqiponjat' kalojnë më tej! Sheriff eliminon Partizanin në Beograd, Fiorentina 'ok' (GOLAT)

Cluj 0-0 Lazio

Conference League ka vijuar këtë të enjte me ndeshjet e kthimit për fazën e 1/16 me eliminim direkt, duke mësuar skuadrat e kualifikuara për më tej. Në Rumani, Lazio barazoi 0-0 me CFR Cluj-in vendas, me italianët që kalojnë më tej falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë. Dnipro dhe AEK Larnaca barazuan 0-0, me Larnaca që kalon më tej. Partizani i Beogradit humbi 1-3 me Sheriff Tiraspol, me serbët që eliminohen në këtë fazë. Për në fazën e radhës të CL kualifikohen edhe Basel, Fiorentina dhe Lech Poznan.

Në stadiumin "Partizani" në Beograd, Partizani vendas humbi 1-3 me Sheriff Tiraspolin, me moldavët që kalojnë në fazën e 1/8 të Conference League. "Rrufe në qiell të hapur" për serbët, që shohin të largohen nga CL. Paçka se kaluan të parët në avantazh me Menig, Partizani pësoi tre herë nga Badolo dhe dopieta e Diop. Sheriff Tiraspol përmbys kështu humbjen e parë 1-0, duke kaluar më tej.

Rezultatet:

*me shenjë skuadrat e kualifikuara për në 1/8

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:09
VIDEO/ Sheriff-i vendos ligjin në Serbi, eliminohet Partizani

Në stadiumin "Partizani" në Beograd, Partizani vendas humbi 1-3 me Sheriff Tiraspolin, me moldavët që kalojnë në fazën e 1/8 të Conference League. "Rrufe në qiell të hapur" për serbët, që shohin të largohen nga CL. Paçka se kaluan të parët në avantazh me Menig, Partizani pësoi tre herë nga Badolo dhe dopieta e Diop. Sheriff Tiraspol përmbys kështu humbjen e parë 1-0, duke kaluar më tej.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’