CONFERENCE LEAGUE/ Short i fortë për Lazion, Basel luan me Slovan! Fiorentina gjen Sivasspor

CONFERENCE LEAGUE/ Short i fortë për Lazion, Basel luan me Slovan! Fiorentina gjen Sivasspor

Conference League

Sot në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën e 1/8 në Conference League. Pjesë e shortit ishin skuadrat të cilat e mbyllën në vendin e parë fazën e grupeve dhe këtu përfshihen klube si West Ham, Nice, AZ Alkmaar, Slovan Bratislava, Villareal, Djungarden, Basaksehir, Sivasspor. Nga ana tjetër ishin skuadrat të cilat u kualifikuan nga raundi play-off si Basel, Lazio, Anderlecht, AEK Larnaca, Sheriff Tiraspol, Fiorentina, Lech Poznan dhe Gent.

Goglat vendosën përballë Fiorentinën me Sivasspor, Lazion kundër AZ Alkmaar dhe Basel - Slovan Bratislava. Villareal përballet me Anderlecht, teksa West Ham me AEK Larnaca. Përballjet e kësaj fazë në Conference League do luhen në 9 dhe 16 mars. Finalja e këtij kompeticioni luhet në 7 qershor 2023 në Pragë.

Shorti:

AEK Larnaca - West Ham

Fiorentina - Sivasspor

Lazio - AZ Alkmaar

Lech Poznan - Djungarden

Basel - Slovan Bratislava

Sheriff Tiraspol - Nice

Anderlecht - Villareal

Gent - Basaksehir

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’