Çorba shkodrane nga zonja Albana

ÇORBA SHKODRANE

Përbërësit

1 qepë

200 gr mish i grirë

2 lgj salcë domate

130 gr oriz

1 lgj vaj ulliri

1 lgj gjalpë

Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Qepën e grirë mesatarisht e kaurdisim me yndyrë, i shtojmë pak kripë që të krijojmë zbutjen, shtojmë mishin e grirë, salcën, kripë, piper. Shtojmë bulionin dhe e lëmë të ziejë gjithë masa, orizn pasi e kemi pastruar dhe larë e shtojmë në tenxhere. E lëmë të ziejë derisa të na dali një masë e trashë, e rregullojmë sipas shijes, po të duam shtojmë limontoz ose limon.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Federata e opozitës, Lapaj i prerë: Nuk bashkohemi me ta, kanë vjedhur Shqipërinë

Federata e opozitës, Lapaj i prerë: Nuk bashkohemi me ta, kanë vjedhur Shqipërinë