Çorbë shkodrane, recetë super e shpejtë nga zonja Albana

Çorbë shkodrane, recetë super e shpejtë

Përbërësit:

2 kokrra qepë

1 fç mish i grirë

½ lgj salcë

2 fk oriz

1 lgj gjalpë

Kripë, piper i zi 

Përgatitja:

Fillimisht kaurdisim qepën e grirë imët, sapo qepa të bëhet transparente shtojmë mishin e grirë. Vazhdojmë kaurdisjen për disa minuta derisa mishi të fillojë të kokrrizohet. Më pas shtojmë salcën e domates, e trazojmë mirë dhe në fund shtojmë orizin dhe ujë në masë të përbërësve. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë çorbën të gatuhet në temperaturë mesatare derisa të trashet. Në fund e spërkasim me pak piper të bluar si dhe majdanoz.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara