COVID-19, 44 raste pozitive dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë

COVID-19, 44 raste pozitive dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë

Foto ilustruese

44 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID 19 nga 904 testime të kryera në 24 orët e fundit në vendin tonë si dhe fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë njofton se rastet pozitive janë regjistruar në këto bashki: 19 në Tiranë, 5 në Fier, 3 në Lushnje, nga 2 qytetarë në Kurbin, Vlorë, Delvinë, Sarandë, nga 1 qytetar në Durrës, Krujë, Patos, Mallakastër, Përmet, Tepelenë, Pogradec, Skrapar, Elbasan.

Janë 260 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 13 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,975 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Maj 2022)

 • Raste të reja ditore          44
 • Të shëruar në 24 orë       13
 • Të shtruar në spitale         8
 • Humbje jete në 24 orë      0
 • Testime ditore                 904
 • Testime totale               1,819,846
 • Raste pozitive                  275,732
 • Raste të shëruara             271,975
 • Raste Aktive                         260
 • Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë            148
 • Fier                  33
 • Korçë               15
 • Vlorë               14
 • Shkodër           12
 • Gjirokastër      10
 • Elbasan            8
 • Lezhë              7
 • Berat                4
 • Durrës             4
 • Kukës              3
 • Dibër                2

E.K/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Maqedonia e Veriut mban zgjedhjet presidenciale

Maqedonia e Veriut mban zgjedhjet presidenciale