Covid, Britania e Madhe kapëcen Italinë për numrin e përgjithshëm të viktimave

Mbretëria e Bashkuar tejkalon Italinë për numrin e vdekjeve nga koronavirusi dhe bëhet vendi me numrin më të madh të viktimave në Evropë, sipas një azhurnimi statistikor nga ONS, British Istat.

Vlerësimi i ri, erdhi pasi u azhornuan vdekjet e regjistruara më 27 prill duke u shtuar edhe vdekjet e klasifikuara të dyshuara për shkak të infeksionit nga koronavirusi.

Në këtë mënyrë nga 29,710 në Angli, Skoci dhe Uells numri i viktimave rritet në mbi 32,000 teksa numri I përgjithshëm i vdekjeve në Itali është 29.079


Lajmi kryesor:

236 viktima dhe 2552 të shëruar në Itali në 24 orë! Epidemiologu i Shtëpisë së Bardhë rrëzon Trumpin për origjinën e koronavirusit


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Do shpërndajë parlamentin? Meta: S'bëj lëvizje boshe! Do e bëj kur të ketë një opozitë gati për qeverisje