Covid, guvernatori i New York-ut kërcënon të mbyllë përsëri Manhattan dhe Hamptons

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, kërcënon të mbyllë përsëri Manhattan dhe Hamptons, dy vendpushimet bregdetar të milionerëve të qytetit.

Ai përdori fjalë të ashpra për të përshkruar imazhet e tubimeve dhe mijëra ankesave të paraqitura për mospërmbushje të rregullave të vendosura si mbajtja e maskave dhe distancimi fizik pas heqjes së masave të izolimit dhe bllokimit nga infeksioni i koronavirusit.

Ai tha gjithashtu se "burgosja e njerëzve" nuk është përgjigjja ndaj Pandemisë dhe se, "duhet të gjejmë ekuilibër midis sigurisë dhe nevojës që kompanitë të rihapen".

 


Lajmi kryesor:

Covid, regjistrohen 26 viktima në Itali! Rreth 8 milionë raste infeksioni në botë… Vatra e re e koronavirusit tremb Pekinin


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç flet pas mbledhjes urgjente: Kërkojmë tërheqjen e të gjitha trupave nga veriu dhe ndërhyrjen e Bashkimit Evropian