Covid, mjekët shqiptarë festojnë përfundimin e misionit në një hotel në Brescia, por gjobiten dhe raportohen

Covid, mjekët shqiptarë festojnë përfundimin e misionit në një hotel në Brescia, por gjobiten dhe raportohen

Pak orë përpara mbylljes së misionit në Itali, grupi i parëve i mjekëve dhe infermierëve kanë kryer një veprim, për të cilin janë vënë në krye të faqeve të para të medias italiane.

Gazeta “La Repubblica” shkruan se ata kanë festuar mbylljen e misionit me muzikë dhe birrë në një dhomë hoteli.

Kjo ishte e mjaftueshme për të shtyrë pronarin e hotelit të thërriste policinë, e cila pasi mbërriti në vendngjarje i gjobiti me 500 euro për mosrespektimin e urdhëresave të festimeve dhe grumbullimeve.

Po sipas gazetës, dy prej tyre u denoncuan gjithashtu për rezistencë dhe reagim ndaj forcave të policisë – shkruan media italiane.

Policia ka nisur hetimet për episodin dhe do të hedhë dritë mbi incidentin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • rex: 30/04/2020 18:04

  ME VJEN KEQ PER SHQIPTARET QE U GJOBITEN ME 500 EURO. POR EDHE E KISHIN HAK. SHKUN PER TE PUNUAR APO PER TE FESTUAR DASMEN E MALOS? MEGJITHATE NUK DALIN KEQ. MOREN 3000 EURO, MINUS 500 EURO =2500 EURO TE THATA, USHQIM E HOTEL FALAS. ATYRE ME SIGURI JA KA FUT MBAS KRAHUT PRONARI I HOTELIT. NUK I KUPTUAT ITALIANET AKOMA? JANE TE PABESE E KANE CMIRE. AQ ME SHUM KUR KAN PA SHQIPTARET TE FESTOJN NE HOTEL ME BIRRA. ITALIANIT PO I SHKOVE NE ITALI SI TURIST, TE LEPIN DHE LOQET. PO AMA PO I SHKOVE PER PUN, QE TI MARRESH LEKUN, TA NXIU JETEN.

  Përgjigju
 • Kafsha 2: 30/04/2020 16:39

  Thanks per komplimentet...Corona, Gim, F-35. Kalojme kohen si ne vathe qe jemi poshte lisit ne hije.....

  Përgjigju
 • Eli: 30/04/2020 16:08

  Ca race e djere jemi ne shqipetare, po pse ca te keqe ka o injorantet e dreqi , sjen njerez ata mbaruan , dhe donin te festonin ku eshte e keqja kan te drejte te bejn cfare te duan

  Përgjigju
  • Italia: 30/04/2020 17:52

   10 vete ne 10 metra katrore, edhe i jep te drejte, mjer ne...

 • shqip: 30/04/2020 14:54

  Ca do benin delet kur cobani eshte gjith diten ne TV.

  Përgjigju
 • Eri: 30/04/2020 14:43

  Skam faj keta pz ne itali te vin policia ne hote ne 4 te mengjesit te zgjon jan komplet shtet policor komunist ne aspektin e policis te merzitin shume dhe turist te jesh po ishe shqiptar te zhveshin komplet legena kush ka jetuar e jeton e di shume mir

  Përgjigju
  • Italia: 30/04/2020 17:50

   Ne 10 vjet asnje problem, police super te edukuar dhe me shkolle.

 • mili: 30/04/2020 14:42

  un degjova qe kishte plasur orgjia

  Përgjigju
  • Ismet rama: 30/04/2020 19:07

   Po normal qe do kishte edhe orgji pastaj 20 veta me nje dhom hotel te dehur cfar do benin mir e kan ber kan pas hall se mos ti ikte momenti i raft mortja njerez te pa pergjegjshem rroft edvini likja e sala vdekshin sa me shpejt se na kan bo me fol me veten

 • Doktori: 30/04/2020 14:38

  Kto mizerje qe kur shkuan me rroba izolimi ne Avion treguan es jane jo profesionist dhe se nuk po ndihmonin por po benin nie gjest te pa moralshem

  Përgjigju
 • Amos Loung Bar: 30/04/2020 14:36

  Ca K..... jan mi jahu Edhe te bardh kishin pi Un nuk i coj as te me rujn derrat Jo mo per mjeksi

  Përgjigju
 • nardi: 30/04/2020 14:33

  Shume mire qe kane festuar.Te rinj jane.Perfunduan nje mision te veshtire dhe do kthehen ne atdhe.Turpi u mbetet italianeve.Jam i bindur qe gjoba do hiqet dhe do tu kerkohet falje...

  Përgjigju
  • Italia: 30/04/2020 17:53

   Doktore e infermiere qe nuk mbajne te paret diatancim social, 10 vete ne nje dhome, ti japim.medalje, ty te rroje partia.

 • Roma: 30/04/2020 14:28

  Jeni Xhonturq

  Përgjigju
 • Kovi: 30/04/2020 14:02

  Bo cna dhjene prrallen. Sa mire e kishim dhe kishin deri tani. Ishalla si heqin nga puna me kete qe bene....

  Përgjigju
 • i famshmi: 30/04/2020 13:58

  Uaaaaa,mos more,po keta sikure ishin perzgjedhur nga <<ayy>> !!! Dhe po na zbardhnin faqen me ndihmen e çmuar qe po i jepnim Itslise. Sigurisht nuk mund te ktheheshin pa bërë pak buje e meritonin nje dalje ne gazete,Fundja keta per te bere fame u nisen dhe fame do te sillnin ......!Nuk e di pse po me vjen ne mendje nje shpre hje e urte se (mençuria nuk matet me meter )

  Përgjigju
 • Hhahahah: 30/04/2020 13:45

  O fshatar po kishit flamurin mbi shpine.. Dhe nje here qe kishim mundesine te na shikonin me tjeter e dreqoset.. Rrac e dhjere

  Përgjigju
 • Uku Momlit: 30/04/2020 13:37

  Shyqyr qe ja pa dhia deles nje here,kur kaperceu kanalin. Sa turp kur komentohet me perbuzje per keta sherbestare te guximshem ne kete situate qe vazhdon te pjelle e sjell vdekje.

  Përgjigju
 • Filani: 30/04/2020 13:28

  Dhe te mendosh qe kto kan mor nga 2500euro rroge nga taksat tona.!

  Përgjigju
 • Tirana: 30/04/2020 13:17

  Shqiptare hesapi! Pa kulture juridike dhe qytetarie. U fryne shume nga ellozhet dhe menduan se ne Itali abuzojne per shkak te detyres si ne Shqiperi. Une do t’i pezulloja nga puna ata 10 injorante qe i prishen imazhin pjeses tjeter te grupit. Nuk mund te mos e tregonim veten. Nuk na nderron qimja ne se e kemi te trashe!

  Përgjigju
 • Kafsha: 30/04/2020 13:11

  Gol si gjithmone ne minutat e fundit !!

  Përgjigju
  • Kafsha 2: 30/04/2020 16:35

   O Gim po ca te them.. Nga eksperienca e shkrova !! Nuk jam ai kafsha I Vlores sa per informacion!! Ai Cobani komshiu jone do I nxjerri delet (Jorgot) nga data 4 te kullosin pa sms dhe leje dalje ..!! Ky Cobani jone kur do na nxjerri?? Mire qe nuk na nxjerr pa leje dalje po te pakten me nje sms te dalim dhe pa orar!! Me tha dikur njeri.. por paska pasur te drejte!! Vetem llumi ka mbetur aty ne Albanistan!! Qe keshtu mire na I ben ..!!!

  • Gim: 30/04/2020 13:28

   O Kafsha o yll, e ke qare kte koment

  • F-35: 30/04/2020 13:19

   Ke te drejte "Kafsha".

  • Corona: 30/04/2020 13:18

   Fiks ne koke i ke rene....cfare duhet te festonin???????

 • Tasimi: 30/04/2020 13:05

  Dhe origji kishin ber

  Përgjigju
 • Doktori: 30/04/2020 13:05

  Turp. Jo profesional. Bishti i qenit...

  Përgjigju
 • Faiku: 30/04/2020 12:57

  Kto Jan per te rujt lopet turp

  Përgjigju
  • Drejtesia: 01/05/2020 11:52

   Ne baze te ligjit dhe kushteve te karantines jane padyshim ne gabim, por ne kushtet ne te cilen shkruan dhe punuan eshte njelloj si te shkosh ne lufte, te ndihesh mire dhe pak euforik mbas luftes dhe te dalesh me sukses dhe te sjellesh koken ne shtepi eshte me te vertete nje dicka fantastike, une mendoj se edhe policia mund te dilte me nje keshillim duke i paralajmeruar se nuk duhej te ndodhte più, kjo do te menjanonte edhe skandalin apo fyerjen qe i eshte bere, e ritheksoj jane ne gabim por mund te menjanohej nga pronari hotelit edhe nga organet e policise.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Policia shton forcat speciale në veri pas sulmit në Banjskë

Policia shton forcat speciale në veri pas sulmit në Banjskë