Covid, në Itali regjistrohen 2120 të shëruar dhe 119 vdekje në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 119 viktima nga koronavirusi për një total prej 32,735

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2120 teksa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 138.840

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 669 raste të reja pozitiv për një total prej 229.327

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 56 viktima nga koronavirusi dhe 688 të shëruar, për një total prej 45 355

Në Lombardi, në repartet e terapisë intensive ndodhen 199 pacientë, 8 më pak krahasuar me ditën e djeshme

Provinca e Bergamos është ajo me më shumë raste të regjistruara sot, (+102), Milano

(+88), Brescia (+72), Varese (+44) dhe Como (+34)


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 119 viktima! Amerika Latine, epiqendra e re e pandemisë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh