COVID në spitalin psikiatrik në Elbasan, infektohen 5 pacientë dhe 3 infermierë

Spitali

COVID është “futur” sërish në spitalin psikiatrik “Sadik Dinçi” në Elbasan, duke rënduar situatën.

Kanë rezultuar pozitiv me COVID 5 pacientë dhe 3 infermierë.

Nje pjesë e stafit të spitalit janë vetëraktintinuar.

Ndërkaq kujtojmë se ditët e fundit në vendin tonë janë rritur ndjeshëm infektimet ditore dhe numri i vdekjeve nga COVID.


Lajmi kryesor:

Rekord të shëruarish nga COVID në 24 orët e fundit/ Fitojnë betejën 564 qytetarë, shënohen 602 raste të reja dhe 8 humbje jete! Infektohet Marjana Kondi e 4 punonjëse në burgun e Peqinit


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?×

Lajmi i fundit

John

Brataj jep lajme të mira në Report Tv: Vdekshmëria është ulur me 50 %, ka rënie të lehtë të shtrimeve në spital