Covid, roboti që zëvendësoi 13 të diplomuar në mjekësi gjatë ceremonisë në 'Universidad del Magdalena', në Kolumbi (VIDEO)

Lied, quhet roboti që zëvendësoi 13 të diplomuar në mjekësi gjatë ceremonisë në 'Universidad del Magdalena', në Kolumbi.

Roboti Lied mblodhi gradat bachelor për studentët, të cilët morën pjesë vetëm në mënyrë virtuale në event, të lidhura me videokonferencë përmes një ekrai që roboti e mbante në duar.

Që nga 25 Marsi, të gjitha shkollat ​​në Kolumbi janë mbyllur, si një masë për të parandaluar infeksionin nga koronavirusi.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali 369 viktima! Donald Trump: Rihapja e vendit edhe me koston e më shumë viktimave...Gjermania planifikon rihapje të mëtejshme të ekonomisë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD