Covid, Rusia regjistron 10,000 raste të reja infeksioni në 24 orë

Në 24 orët e fundit, Rusia ka regjistruar rreth 10,000 raste të koronavirusit, duke u rikthyer kështu në vendin e dytë në vendet me numrin më të madh të infeksioneve pas Shteteve të Bashkuara

Sipas autoriteteve, në Ruai numri I përgjithshëm I personave të identifikuar positive nga Covid është 335 882.

Numri I vdekjeve nga koronavirusi që nga fillimi I pandemisë në vend është rritur në 3388.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 119 viktima! Amerika Latine, epiqendra e re e pandemisë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    S'ka marrëveshje për reformën, a duhet të ketë qeveri tranzitore përpara zgjedhjeve parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm