Covid, Rusia regjistron 6 368 raste të reja dhe 198 vdekje në 24 orë

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6368 raste të reja të koronavirusit.

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të identifikuarve pozitiv nga Covid është rritur në 694.230 raste.

Ditën e fundit në vend pati edhe 198 viktima nga infeksioni, teksa totali i viktimave të pandemisë ka shkuar në 10 494.

Po sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 463.880, nga të cilët vetëm në 24 orët e fundit pati 9551 të shëruar


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 30 viktima Covid! Më shumë se 11.5 milionë raste infeksioni në botë... Në Australi, Melburni rifutet në izolim


  • Sondazhi i ditës:

    Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Shkrimi nga AFP/ 'Të besosh në mrekulli', shqiptarët drejt 'kurave' shpirtërore për të gjetur 'derman' nga COVID