Covid, të hënën nis në Turqi Faza 3 e pandemisë nga koronavirusi

Pasi janë lehtësuar disa nga masat e izolimit dhe bllokimit të ndërmarra për të frenuar përhapjen e infeskionit nga koronavirusi, masat e reja të shpallura nga Presidenti Rexhep Tajip Erdogan përfshijnë rihapjen e restoranteve, bareve, parqeve, plazheve, pishinave, objekteve sportive, muzeve, kopshteve dhe qendrave të kujdesit për fëmijët.

Do të lejohen gjithashtu edhe koncerte në natyrë, ndërsa klubet e natës do të jenë ende të mbyllur. Do të hiqen edhe kufizimet e udhëtimit nga njëri rajon në tjetrin.

Punonjësit publik do të rikthehen të punojnë në punë në zyrë, por mbyllja në shtëpi për mbi 65 vjeçarët dhe nën 18 vjeçarët do të mbetet në fuqi.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 87 viktima dhe 2240 të shëruar...Rastet pozitive në botë në pragun e 6 milionë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës