Covid-19, ideja e aeroportit të Vjenës për të kontrolluar infeksionin

Ndërsa vendet europian ngadalë po shkojnë drejt hapjes së kufijve, të gjithë të interesuarit po mendojnë se si kjo do të bëhet në kushtet e pandemisë nga koronavirusi, teksa turistët i tremben masave të karantinës së detyruar në shtetet pritëse. Por duket se Austria është një hap përpara të tjerëve.

Mjaftojnë 190 euro dhe mund të shmagësh 14 ditë izolimi.

Autoritetet kanë menduar që secili udhëtar që do të futet në territorin austriak mund të paguaj këtë shumë për të kryer testin anti Covid dhe brenda tre orësh përgjigjet do të jenë gati.

Në këtë mënyrë jo vetëm laboratori i aeroportit do të bëhet një destinacion për shumë qytetarë austriakë që do të përfitojnë nga një ekskluzivitet brenda mundësive të secilit por dhe shteti austriak do të ketë më shumë siguri se përhapja e infeksionit nga turistët do të minimizohet.


Lajmi kryesor:

236 viktima dhe 2552 të shëruar në Itali në 24 orë! Epidemiologu i Shtëpisë së Bardhë rrëzon Trumpin për origjinën e koronavirusit


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Shehi: 'Pro' sistemit danez, por s'heqim dorë nga qeveria tranzitore! Garanci që s'do vidhen votat