COVID-19 kthehet në Wuhan, 7 qytetarë rezultojnë pozitivë, 11 mln banorë do testohen kundër virusit

Foto ilustruese

KINË- Ditën e djeshme në qytetin qendror të Kinës, Wuhan 7 punëtorë emigranë kanë rezultuar poztivë me COVID-19. Këto janë rastet e para që regjistrohen në Wuhan që prej disa  muajsh duke vënë në lëvizje kështu autoritetet.

Zyrtar i lartë Li Tao ka bërë me dije se të gjithë rezidentët e qytetit, ku përkatësisht janë rreth 11 milionë, do t'iu nënshtrohen testeve anti-COVID. Kjo masë merret me qëllim që të izolohen rastet aktive me COVID-19 për të parandaluar kështu një përhapje të koronavirusit në të gjithë vendin.

Kujtojmë që në Wuhan të Kinës rezultoi për herë të parë koronavirusi në vitin 2019.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pakti ‘Aukus’ i 3 fuqive më të mëdha globale nuk mirëpritet në botë dhe as në opinion publik