COVID-19 në Greqi/ 516 raste të reja dhe 27 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

GREQI- Në Greqi gjatë 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 516 persona  dhe janë regjistruar 27 viktima.

Në raport me ditën e djeshme numri i infektimeve dhe ai i viktimave ka pësuar një rënie, pasi dje u regjistruan 566 raste pozitive dhe 30 persona humbën jetën si pasojë e virusit.

Numri total i infektimeve ka shkuar 149973, ndërkohë që ai i viktimave është 5545 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë duke përfshirë edhe përditësimet e ditës së sotme.

Vaksinimi në Greqi ka nisur më datë 27 dhjetor, si në shumicën e vendeve evropiane me Pfizer.

Pasi Agjencia Evropiane e Barnave ka aprovuar përdorimin e vaksinës anti-COVID, Moderna në Greqi më datë 13 janar kanë mbërritur 8 mijë doza të kësaj vaksine dhe pritet të vijnë të tjera.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Deputeti socialist Baraj humb nënën nga COVID, dedikimi prekës: Kur e dëgjoja tek rënkonte... përpiquni t'i izoloni të moshuarit, ndryshe do pendoheni