Covid-19, në Itali 236 viktima dhe 2552 të shëruar nga koronavirusi në 24 orë

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar   236 viktima nga koronavirusi për një total prej 29315

Numri i përgjithshëm i të të shëruarve në Itali është rritur në 85231 teksa vetëm sot u regjistruan 2552 të shëruar nga koronavirusi.

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1375 raste të reja pozitiv me Covid-19

Në Rajonin e Lombardisë ndodhen në terapi intensive 509 pacientë, 23 më pak se dje, infeksione të reja janë 500 raste kurse numri i viktimave sot në këtë rajon është 95 për një total prej 14.389

Kurba në Itali është në rënie prej ditësh dhe këtë e konfirmojnë numri i të infektuarve të rinj dhe reduktimi i shtrimeve të pacientëve në spital. 

Nga dje zyrtarisht Italia ka hyrë në Fazën 2 të pandemisë nga koronavirusi.


Lajmi kryesor:

236 viktima dhe 2552 të shëruar në Itali në 24 orë! Epidemiologu i Shtëpisë së Bardhë rrëzon Trumpin për origjinën e koronavirusit


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Tropojë/ Plagoset me qytën e pistoletës 28-vjeçari! Dërgohet për Tiranë në gjendje të rëndë