COVID-19 në Itali/ Regjistrohen 13.908 raste të reja dhe 316 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Itali u regjistruan 13.908 raste të reja me koronavirus nga 305.619 tampone të marra.

Është shënuar një ulje e lehtë në krahasim me një ditë më parë ku u raportuan 15.146 raste të reja.

Gjithashtu këtë të premte u raportuan 316 viktima ku në total kanë humbur jetën 93.045 persona që nga fillimi i pandemisë.

Pacientët në kujdesin intensiv kanë pësuar ulje. Numri i personave të shtruar në spital është 18,736.

 

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha