COVID-19 nuk ndal aksionin e IKMT-së, shemben disa ndërtesa pa leje në Sarandë

SARANDË- Koronavirusi nuk ka ndalur aksionet e Inspektoratit Vendor i Mbrojtjes së Territorit!

Gazetari i Report Tv, Limos Disdani raporton se IKMT ka shembur ditën e sotme disa ndërtesa pa leje. Mësohet se aksioni i IKMT nuk është shoqëruar me përplasje mes pronarëve dhe punonjësve të këtij institucioni, siç në të shumtët e rasteve ka ndodhur.

Ndërkohë, referuar të njëjtave burime mësohet se mes objekteve të shembur është edhe një kioskë. Mësohet se ajo ka qenë me leje, por që nuk ishte rifreskuar këtë vit.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafsha: 21/04/2020 22:14

  Disa? Pse disa vetem? SARANDA DUHET HEDHUR E GJITHA ME DINAMIT PERDHE DHE ME INERTETBTE MBUSHEN VRIMA E ZGAVRA, TË SHESHOHET ÇDO GJE DHE TË NDERTOHET ME PLAN SIÇ NDERTOI ENVERE DJALI KETE QYTEZE MODESTE DHE MADHESHTORE QE SHKTERRUANE FSHATARET. DHE PAS KESAJ FSHATAREVE TU VIHET KUFIRI TE THANA DHE NQSE TENTOJNE PERSERI TË NDERTOJE SHEMTUAR SI KOKAT E TYRE TË SHTREMBERA ATEHERE, TU PRITEN DUART ASHTU SIÇ BENIN MBRETERIT BARBARË GJITH FUNDERRINAVE QE S MERRNIN VESH!

  Përgjigju
 • sula: 21/04/2020 16:27

  EDI RAMA KRYEMINISTER I SHQIPERISE,,,,VETEM ME BUKE E DJATHE NA LE ,,,POR AMA KETA DJEM E VAJZA TE MREKULLUESHEM DUHET TE PUNOJNE NATE E DITE PER TE SHKATARRUAR NDYRESITE DHE POSHTERSITE E BANDES TE SALIUT NE BREGDETIN SHQIPTAR NGA SARANDA NE VELIPOJE,,,SIGUROJA FONDET,,,,,10.000 NDERTESA SHTEPI,,PALLATE ,,LOKALE PA LEJE HIDHI NE TOKE,,,,E NE VEND TE TYRE TE NDERTOHEN RESORTE E HOTELE ME 5 YJE.....PA HARRUAR RRETHINAT E TIRANES -DURRESIT-LEZHES-SHKODRES......

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë