Covid-Kinë, me flatra në shkollë për të ruajtur distancën fizike (FOTO)

Teksa vendet e prekura nga pandemia kanë hyrë në fazën 2 të pandemisë nga koronavirusi dhe kanë lehtësuar masat e bllokimit dhe izolimit, përfshi hapjen e shkollave, një nga temat e shumë diskutuara është ruajtja e distancës fizike. 

Mjaft studime janë shprehur se kjo distancë duhet të jetë të paktën 1.5 metra në mënyrë që ti shmangemi rrezikut të infektimit me Covid.

Kanë qenë gjithashtu të ndryshme mënyrat për të ruajtur këtë distancë në shkolla.

Një shkollë fillore në Tayan të Kinës ka zgjedhur një ide krejt të veçantë për të mbajtur nxënësit në distancën e kërkuar.

Ata kanë menduar që fëmijëve tju flatra me gjatësi 1.5 m, aq sa kërkohet dhe nga autoritetet shëndetësore.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet që të ndryshohet sistemi zgjedhor?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Prapaskena/ Meta zbulon paktin me PD-në dhe akuzon: Shtyva zgjedhjet lokale, por Basha s'e mbajti fjalën