Covid/Spanjë 185 viktima në 24 orët e fundit! Nga kriza e pandemisë në muajin prill 280 mijë të papunë

Në Spanjë, kurba e viktimave të koronavirusit po stabilizohet. Në 24 orët e fundit u regjistruan vetëm 185 vdekje duke e rritur numrin e përgjithshëm të atyre që kanë humbur jetën në 25 613.

Në buletinin e përditshëm, të raportuar nga El Pais, rezulton se totali i rasteve positive nga Covid që nga fillimi i pandemisë është 219 329, me një rritje prej 867 brenda një dite.

Në Spanjë, rreth persona kanë humbur vende te tyre të punës 280 mijë persona vetëm në muajin prill për shkak të epidemisë së koronavirusit.

Sipas Ministrisë së Punës, pjesërisht edhe për shkakun e bllokimit të turizmit ndërsa subvencionet shtetërore u rritën 137 përqind.


Lajmi kryesor:

236 viktima dhe 2552 të shëruar në Itali në 24 orë! Epidemiologu i Shtëpisë së Bardhë rrëzon Trumpin për origjinën e koronavirusit


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Meta: Basha s'u tregua korrekt! Më tha fjalën që do hynte në zgjedhje, por s'e bëri