Ç'po ndodh me krizën ekonomike? Vëtëm 43% vlerësojnë menaxhimin e deritanishëm, 39% negativisht

Ç'po ndodh me krizën ekonomike? Vëtëm 43% vlerësojnë menaxhimin e deritanishëm, 39% negativisht

Kur po bëhet gati një vit që COVID ka hyrë në vendin tonë dhe vendi është përfshirë në një krizë ekonomike, në sondazhin e Report Tv dhe Institutit prestigjioz italian Piepoli, 43% e shqiptarëve  mendojnë se është menaxhuar më së miri. Ndërkaq 39% mendojnë se nuk është menaxhuar mirë kriza. Siç vihet re dhe nga rezultatet ka një diferencë të vogël mes qytetarëve që mendojnë se është menaxhuar mirë kundrejt atyre që mendojnë se nuk është menaxhuar mirë kriza.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i dytë i Piepolit në Report Tv/ Nëse votohej sot PS ruan bindshëm shumicën, më tepër se PD-LSI bashkë, që do të humbnin 2% të mbështetjes nëse dalin me vetëm 1 listë


K.T./a.m./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij