Çudia e Botërorit 2018, ja skuadrat që prekin për herë të parë çerekfinalen/ SKEMA

Skema me skuadrat që bëjnë pjesë në çerekfinale

Me fitoren e Francës kundër Argjentinës, ekipi 'bleu' tashmë është i katërti dhe do të përballet me Uruguaj të premten më 6 korrik. Rusia do të përballet me Kroacinë. Pas Francës, Uruguait, Rusisë dhe Kroacisë. Pas një grupi shumë të barabartë grupesh me disa surpriza aq të mëdha sa rënia e Gjermanisë, fillon eliminatori ku çdo gabim mund të të dërgojë në shtëpi dhe të largohet pa mundësinë për të luajtur finalen në Moskë.

  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Allahu Akbar, Allahu Akbar'...VIDEO e re nga shpërthimi në Liban! Babai i tmerruar nuk di si të reagojë, fut poshtë tavolinës fëmijën