Çudia e FSHF-së/ Akrediton më shumë gazetarë francezë se shqiptarë për ndeshjen

80 gazetarë francezë do të jenë të pranishëm në stadiumin 'Air Albania' për ndeshjen Shqipëri-Francë, 55 më shumë se gazetarë shqiptarë. Pra në stadium për të raportuar për këtë ndeshje janë vetëm 25 gazetarë shqiptarë. Më herët, një prej tyre, Eduard Ilnica akuzoi FSHF-në se i ka mohuar të drejtën për të qenë i pranishëm në stadium.


Lajmi kryesor:

Ndeshja historike! Spektakël dhe emocione në 'Air Albania', 20 mijë flamuj kuqezi në stadium, 1 mijë policë garantuan siguri (FOTO+VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare