Çudira shqiptare në Berat/ Gjeli i detit që refuzon të theret, ja çfarë i punon të zotit shpendi dinak (Video)

Çudira shqiptare në Berat/ Gjeli i detit që refuzon të theret, ja çfarë i punon të zotit shpendi dinak (Video)

Gjeli i detit që kërkon t'i shpëtojë zotit

Tradita e gjelit të detit vazhdon të ndiqet rregullisht për festat e fundvitit. Si çdo vit, një ose dy ditë para datës 31 dhjetor, shumë njerëz shqiptarë ose jo, therin gjelin e detit dhe e bëjnë gati për mbrëmjen e fundvitit. Por një gjel deti tepër dinak ka dashur të shpëtojë nga furra.

Ngjarja ka ndodhur në një fshat të Beratit, në Uznovë. Në videon e p[ublikuar në Instagram nga “JOQ” shihet gjeli i cili është ngjtiur mbi telat e korentit dhe përpiqet t’i shpëtojë të zotit, i cili kërkon ta therë.

Në video shihet një djalë i cili me një shkop kërkon ta trembë që gjeli të zbresë poshtë, por ky i fundit fluturonte mbi çati për ta shmangur sa më shumë të jetë e mundur tehun e thikës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Për ç'garanci ndërkombëtare flet presidentja e Kosovës?

Për ç'garanci ndërkombëtare flet presidentja e Kosovës?