POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Daçiç shpërfill këshillat e Fleckenstein: Së shpejti më pak se 100 vende do ta njohin pavarësinë e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç

SERBI- Ministri serb i Jashtëm, Ivica Daçiç në një prononcim për median “Blic” ka folur në lidhje me tërheqjen e vendeve që njohin pavarësinë e Kosovës.

Premtova që numri i vendeve që e njohin pavarësinë e Kosovës do të bjerë nën 100. Shumë shpejt do të ndodhë. Autoritetet e Prishtinës janë në telashe pasi morën vetëm 76 vota në Interpol.

Ivica Daçiç, ministër serb

Deklarata të tilla nga ministri serb vijnë edhe pasi eurodeputeti gjerman Knut Fleckenstein bëri thirrje që Serbia të mos i pengojë përpjekjet e Kosovës drejt një shteti të njohur plotësisht, edhe nëse nuk i mbështet ato. (SHIKO KËTU)

“Një fqinjësi e mirë mes të dy vendeve, Kosovës dhe Serbisë është qendrore për paqen në Ballkan,” - tha raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian.

ke.mu.
Komento

Komente

  • Tirana: 08/12/2018 16:25

    Pak ranci ka a te njeh amerika tjerat jan kote se si pyte kush ku rrin me shpi.

    Përgjigju
  • xreport: 06/12/2018 11:59

    fuck you buz qumesht

    Përgjigju