Daka: Në Kosovë partitë festojnë para kohe, prisni rezultatet e KQZ


Në një lidhje telefonike  me Report Tv, kryetarja e KQZ në Kosovë Valdete Daka ka deklaruar se të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur dhe nuk janë shënuar incidente. Daka ka deklaruar se procesi i votimit ka nisur dhe se institucioni që ajo drejton do të bëjnë përditësimet në orët në vijim.

"Na intereson qe procesi të mbyllet mirë. Ka filluar numërimi dhe shumë shpejtë do të dalin rezultatet tona. Exit Poll-et janë më ndryshe se tona. Ka qenë një ditë e mbarë dhe një ditë me sukses. jemi të lumtur që kemi mbyllur një proces të tillë. Kshu ndodh në Kosovë, partitë fillojnë festojnë para se të dalin rezultatet. Në fakt rezultatet i kemi paraprake. " ka deklaruar Daka.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Ende problematike situata në Landifillin e Fierit, era përhap tymin në një hapësirë mjaft të gjerë