Dalin detaje të rënda nga vrasja në Kosovë, gjyshi ishte në gjumë teksa nipi e ka qëlluar 12 herë me thikë

Foto ilustruese

KOSOVË- Detaje të reja dalin në sipërfaqe në lidhje me ngjarjen e rëndë e cila ka ndodhur ditën e premte në Novobërdë të Kosovës, ku një person është arrestuar nga policia pasi është dyshuar se ka vrarë gjyshin e tij.

Mësohet se 28 vjeçari me inicialet D.I ka qëlluar gjyshin e ti 12 herë me thikë në pjesën e kraharorit teksa ishte në gjumë e si pasojë i ka marrë jetën, siç raportojnë mediat vendase.

Fillimisht i riu kosovar i ka telefonuar policisë dhe i ka thënë se gjyshi i tij është vetëvrarë, por për shkak të dyshimeve prokuroria është investuar, ka rivlerësuar ngjarjen dhe ka akuzuar 28-vjecarin për vrasjen e të moshuarit.

Gjykata Themelore e Gjilanit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit, në kohëzgjatje prej një muaji, për nipin që dyshohet se vrau me thikë gjyshin e tij.

Sipas të dhënave i riu kundërshton se ka vrarë gjyshin e tij, ndërkohë ende nuk dihet nëse mes tyre ka patur konflikte të mëparshme teksa motivi i vrasjes ende nuk dihet.


Lajmi kryesor:

Nipi telefonon policinë për të njoftuar se gjyshi është vetëvrarë, prokuroria dyshon dhe e akuzon për vrasje


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?×

Lajmi i fundit

John

Ulet numri i testimeve, bien shifrat e të infektuarve me COVID, shënohen 764 raste të reja, ndërrojnë jetë 20 qytetarë