z

Dalin pamjet/ Ja momenti i arrestimit të policit që ngacmoni 15-vjeçaren me video seksuale

Report Tv siguron pamjet e momentit të shoqërimit të efektivit të policisë Berhan Bajrakurti, i cili akuzohet se ngacmoi një 15-vjeçare me video seksuale. SHÇBA njofton se në cilësinë e provës materiale, është sekuestruar dhe kqyrur aparati i telefonit me te cilin dyshohet se ka kryer komunikimin.

'Nga verifikimet e kryera nga SHÇBA, nuk u evidentuan fakte dhe rrethana, të cilat provojnë se ka patur një ankesë drejtuar në Polici nga ndonjë shtetas per rastin ne fjale.Per kete rast po hetohet nga sektori per Krimet Kompjuterike per identifikimin e personit dergues te mesazhit dhe videos qe u dergua per publikim ne medie' thuhet në njoftim.

 Inspektori i Policisë në Malësinë e Madhe u vu në pranga dje nga kolegët, pas denoncimit të nënës së 15-vjeçares se efektivi i ka ngacmuar seksualisht të bijën. Report Tv zbuloi rrugëtimin e tij në polici, nga shkarkimi në 2008-ën, puna si faturino dhe rikthimi në detyrë pasi bëri komisionerin në zgjedhjet lokale të 2015-ës (lexo ketu).

Deklarata e SHÇBA-së
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, (SHÇBA) duke marrë shkas nga publikimi në media i një materiali video ku një punonjës policie shfaqet duke kryer veprime të turpshme, në vleresim te veprimeve paraprake hetimore ka arrestuar në flagrancë punonjësin e policisë Berhan Bajrakurti, specialist i Policimit në Komunitet në Gruemirë të Malësisë së Madhe i dyshuar per vepren penale ”Ngacmim seksual”.

Nga hetimet rezulton se materiali video është regjistruar ne ambjent te mbyllur (banesa personale) kjo e dokumentuar nga kqyrja e baneses. Në cilësinë e provës materiale, është sekuestruar dhe kqyrur aparati i telefonit me te cilin dyshohet se ka kryer komunikimin.

Nga verifikimet e kryera nga SHÇBA, nuk u evidentuan fakte dhe rrethana, të cilat provojnë se ka patur një ankesë drejtuar në Polici nga ndonjë shtetas per rastin ne fjale.

Per kete rast po hetohet nga sektori per Krimet Kompjuterike per identifikimin e personit dergues te mesazhit dhe videos qe u dergua per publikim ne medie.

SHÇBA nxit dhe inkurajon personin denoncues apo këdo që ka dijeni për rrethana apo informacione per kete rast apo raste te tjera te  denoncojë duke u garantuar anonimatin dhe dhënien e mbrojtjes së menjëhershme.

SHÇBA falenderon median për bashkëpunimin dhe garanton se do të ndjekë me seriozitet çdo denoncim të qytetarëve duke i nxitur ata të telefonojnë në numrin pa pagesë 0800 90 90 për çdo paligjshmëri që konstatojnë nga punonjës të Policisë së Shtetit.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?

Komento

Komente

 • E**A**: 13/02/2019 11:42

  Po fytyrën pse ja keni mbuluar

  Përgjigju
 • Fredi: 12/02/2019 11:57

  Tani qe sot e tutje atje ku do jetojë, do e kënaqin mirë..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Durrës/ Vrau me thikë 33-vjeçarin pas një konflikti për zënien e rrugës dhe u arratis në këmbë! Arrestohet pas disa orësh autori Arbër Kotaj