Mblidhet Bordi/ Ul çmimin e naftës dhe benzinës, do të shiten me nga 181 lekë/litri! Gazi nuk ndryshon

Mblidhet Bordi/ Ul çmimin e naftës dhe benzinës, do të shiten me nga 181 lekë/litri! Gazi nuk ndryshon

Foto Ilustruese

TIRANË- Bordi i Transparencën ka bërë mbledhjen e radhës ku ka vendosur çmimet e reja të karburanteve. Duke nisur nga sot ora 18:00 nafta do të shitet me 181 lekë/litri, ose 3 lekë më pak. I njëjtë është çmimi edhe për benzinën. Që do të thotë nga 186 lekë/litri që ishte, tashmë do të kushtojë 5 lekë më pak. Gazi vijon të mbetet i pandryshuar dhe do të shitet 75 lekë/litri.

“Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 181 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 169 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 181 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 169 lekë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 75 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 63 lekë/litër për automjetet”, thuhet në vendim.

Partia Demokratike kishte bërë një kërkesë për shkrirjen e Bordit, por Gjykata Kushtetuese një ditë më parë e hodhi poshtë këtë pretendim. “Kushtetuesja” e konsideroi si të ligjshme Bordin, por shfuqizoi vetëm një nen të saj, ku ndalon që Bordi të shkrijë vetveten.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)