Dasma 8 milionë dollarëshe e miliarderes me manjatin grek bën xhiron e botës

Dasha Zhukova dhe Stavros Niarchos

Ish-gruaja e miliarderit të Chelsea-t Roman Abramovich, Dasha Zhukova është martuar me të dashurin e saj Stavros Niarchos.

Ceremonia martesore e çiftit ka ndodhur në praninë e 300 miqve dhe familjarëve në St.Moritz.

Koleksionistja e artit, 38-vjeçare dhe partneri i saj, një manjat grek multimiliarder pronar anijesh, 34-vjeçar u celebruan zyrtarisht në tetor në Paris, ndërsa janë zhvendosur këtë fundjave në alpet zviceriane për një ceremoni luksoze që thuhet se ka kushtuar plot 8 milionë dollarë.

Dasha Zhukova ka qenë e martuar me oligarkun rus për 10 vite dhe në 2017-ën i dhanë fund martesës me një divorc që ka kushtuar miliona dollarë.

Ndërkaq sa i përket manjatit rus, ai ka pasur lidhje me disa vajza të njohura, ndërsa lidhja më e përfolur ka qenë ajo me milioneren Paris Hilton.

Dasha Zhukova dhe Stavros Niarchos

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore