Dasma në kundërshtim me rregullat e koronavirusit, gjobë për dy pronarë lokalesh në Fier

Pavarësisht gjobave të shumta që janë vënë nga policia ditët e fundit për mos respektimin e masave anti COVID pronarët e lokaleve nuk zënë mend.

Së fundmi dy të tillë në Fier kanë marrë përsipër riskun dhe kanë organizuar dasma në kundërshtim me aktin normativ dhe për këtë arsye janë gjobitur.

Sipas njoftimit të policisë 2 pronarët e lokaleve me iniciale D. V. dhe L. M, u gjobitën me nga 1 milionë lekë të reja, pasi kishin organizuar dasma pa respektuar masat kufizuese anti-COVID.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Problemet nga moti, Balluku: Situata nën kontroll, në kohë rekord gjithçka rikthehet në normalitet