De Rossi në versionin i tërbuar dhe një vajzë 'topless' në rrugë, italianët nuk përmbahen për titullin kampion Europe

Penalltitë e pritura nga Donaruma që më pas sollën titullin kampion Europe janë festuar gjatë nga italianët. Festa e papërmbajtur nisi që në Londër, në stadiumin Wembley, ku italianët e pranishëm e përshkruan si të papërsëritshëm momentin. Shumica e tyre ishin ‘no coment’, ndërsa nuk mungonin as lavderimet për Mancinin.

Jo më pak e ndezur ishte edhe festa në dhomat e zhveshjes. Një kampion bote si De Rossi, që tani është pjesë e stafit të Mancinit, u pa në një version që nuk mendohej më parë.

Të shumtë kanë qenë edhe tifozët që kanë pritur me padurim kombëtaren në aeroportin e Fiumicinos në Itali. ‘Axurrët’ mbërriten atje rreth orës 6 të mëngjesit, ndërsa të parët që dolën nga avioni ishin Cheilini dhe Mancini që mbanin trofeun në duar.

Asgjë nuk mbaroi me kaq, pasi edhe hoteli i kombëtares ishte i rrethuar me qindra tifozë.

Festës nuk i munguan as vajzat toples në rrugët e Italisë. Si duket të fitosh një kampionat Europian nuk është fare një pune e lehtë.

Për kombëtaren e Italisë festa nuk do të ndalet me kaq, pasi do të priten nga presidenti dhe kryeministri i vendit për t’u dekoruar.

 

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Roma mund 1-0 Genoan, ekipi i De Rossit jashtë Champions League

VIDEO/ Roma mund 1-0 Genoan, ekipi i De Rossit jashtë Champions League