DEA zbulon 70 kg kokainë mes bananeve në Greqi, mediat: Destinacion Ballkani Perëndimor

DEA zbulon 70 kg kokainë mes bananeve në Greqi, mediat: Destinacion Ballkani Perëndimor

Kokaina e sekuestruar

DEA amerikane dhe policia greke kanë zbuluar dhe sekuestruar 70 kg kokainë e fshehur në 60 pako në një konteiner me banane nisur nga Amerika Latine, konkretisht nga Panamaja me destinacion Ballkanin Perëndimor. Kokaina u zbulua pas kontrollit bazuar te analiza e riskut.

Pas dyshimeve nga kontrolli në skaner, kontenieri u kontrollua edhe me qen anti-drogë dhe u zbulua se ishte fshehur kokainë. Kjo nuk është hera e parë që në portin e Pireut në Greqi zbarkojnë kontenierë ku është fshehur kokainë nga Amerika Latine, ndërsa në dy raste është zbuluar se destinacion ka qenë Durrësi duke sjellë disa arrestime.
1596229689_kokine1.jpg
1596229704_droga.jpg

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore