Debat i FORTË mes Klosit dhe Çelës: 'Të jesh pjesë e Rilindjes duhet të kesh orientim të caktuar seksual!' Ish-kreu i SHISH: Mos bëj politikë

Në studion e "Pa Protokoll" pati debat mes ish-deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Flamur Çela dhe ish-kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi. Çela tha se të jesh pjesë e Partisë Socialiste dhe e posteve të ofruara nga partia duhet të jesh person me probleme, por ai përmendi edhe orientimet seksuale. Këtu ndërhyri ashpër, Fatos Klosi, i cili tha se diskutimi nuk duhet kthyer në politikë. 

Debati mes tyre

Flamur Çela: Ky zotëri hyn i vetëm në garë, përse gjen njerëz me rekorde kriminale? Ta them unë. Formimi profesional na ka bërë t ëkuptojmë këndvështrimin e atij që merr vendime. Të bësh karrierë në rilindje duhet të jesh njeri me disa parametra të caktuar, ose me një orientim seksual të caktuar.  Është natyrë rebele dhe ka atraksion nga njerëz me probleme.

Fatos Klosi: Po ja fut kot fare, është absurde, nuk kemi ardhur të bëjmë politikë. 

Flamur Çela: Nuk është vendimmmarrje politike që ka vënë kryetar bashkie njerëz të inkriminuar? Nuk është çmenduri të vësh kriminelë në bashki. Nuk janë pyetur në asnjë rast organizatat e partisë. 

Fatos Klosi: E nisëm ndryshe fare, i hytë rrugës dhe...Është filozofi e tij që vë kriminelët? Që ka qenë neglizhentë që ia ka lënë të tjerë njerëzve, është tjetër gjë. Të thuash që kjo është filozofi e pushtet është shumë e rëndë. 

Flamur Çela: Me denoncimet që do të bëjë PD dhe me cfarë po ndodh do të kalojë mbi 51% e kryetarëve të bashkisë që do të jenë njerëz problematikë në sytë e opinionit publik. Ky zotëria është më pak problematiku për mua. Ky që thua e ka të nevojshme. 31 kryetarë bashkish do ketë që do dalin me probleme. 

Fatos Klosi: Ti më thua do ta nxjerrina ta të PD. Po të jetë për ta unë nuk i besoj asnjërit. 

Sokol Bregu: Denoncimet vijnë nga poshtë. 


Lajmi kryesor:

Klosi: Nëse kryebashkiaku pi drogë, problem i tij! Hoxha: T'i hetohet pasuria...Bregu: Kandidatët, përgjegjësi e sekretarit të partisë (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:



×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com