Debate dhe përplasje në Këshillin Bashkiak të Lezhës! Qytetarët nuk u lejuan të marrin pjesë në mbledhje, aktivistët: Veprimi antiligjor

Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak të Lezhës, u shoqërua me debate dhe përplasje. Shkak u bë moslejimi i qytetareve për të marrë pjesë në këtë mbledhje. Ata u penguan nga policia Bashkiake të cilët kishin marrë urdhër nga drejtuesit e Këshillit.

Qytetarët dhe Aktivist të Shoqërisë Civile e quajnë veprimin antiligjor, pasi mbledhjet e këshillit duhet të jenë të hapura për çdo qytetar.

Debatet mes mazhorances dhe opozitës për këtë çështje vijuan edhe në mbledhjen e Këshillit Bashkiak.

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike Alfrida Marku e quajti absurditet moslejimin e qytetareve në Mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ndërsa jep dhe arsyet e kësaj situate.

Pavarësisht debateve, Këshilli Bashkiak i Lezhës e vijoj mbledhjen pa praninë e qytetareve të interesuar për të marrë pjesë, pasi këta të fundit nuk u lejuan të hynin në brenda sallës.

M.T/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe

GOLAT/ S'ka fitues në derbi, Tirana dhe Partizani barazojnë 1-1 mes tensionit! Dinamo 'fundos' Laçin, Kukësi e Teuta ndahen në paqe