Debati për targat, Vuçiç: Të rinjve serbë në Kosovë iu është drejtuar snajperi, një nga ditët më të vështira

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë që e kanë ditur që mbrëmjen e djeshme që Prishtina po planifikonte lëvizje të forcave të saj policore. Vuçiç ka thënë se shtëpive të të rinjve serbë iu janë vendosur snajper.

“Sot është një nga ditët më të vështira për njerëzit tanë në Kosovë. Nuk bëhet fjalë për ndonjë dramatizim, por situata është vërtet serioze dhe e vështirë. Dua t’ju informoj se ne e dinim mbrëmë se Prishtina po planifikonte lëvizje të forcave të saj në Kosovën veriore. Ata kaluan në Kosovën veriore rreth orës gjashtë të mëngjesit të sotëm, dhe kjo është hera e gjashtë që hyjnë atje. Snajper janë vendosur në disa vende. Snajperistët kanë mbuluar shtëpitë e të rinjve serbë të cilët mund të kundërshtojnë veprimet e tyre të paligjshme”, tha Vuçiç.


Lajmi kryesor:

Reciprociteti me Serbinë, Kosova ndalon hyrjen e automjeteve me targa serbe! Kurti: Nuk duam destabilizim! Vuçiç paralajmëron masa ekonomike dhe politike! SHBA-BE: Të ulen tensionet në veri


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Heroina e kapur në Portin e Durrësit, 45 kilogramë të gjetura në një kamion të ngarkuar me krom, me destinacion Italinë! Në pranga pronari dhe drejtuesi i mjetit