Dëbora arrin trashësinë 15-20 cm, rrugën e hapura për mjetet! Pamjet mahnitëse nga Dardha dhe Voskopoja

Nata ka sjellë intensitet të lartë të reshjeve të dëborës në zonën e Dardhës, Voskopojë dhe Qafës së Qarrit duke bërë që trashësia e saj të arrijë nga 15 deri në 20 cm. Në zonën e dardhës dendësia më e madhe  dëborës arrin në km e 8-16 të rrugës, por që duhet theksuar se rrugët janë të hapura dhe të kalueshme duke mos paraqitur asnjë problem për qarkullimin e mjeteve.

Për pastrimin e rrugëve j në Dardhë janë angazhuar dy borëpastruese, një në Voskopojë dhe një në Qafën e Qarrit. Reshjet e borës në Dardhe vijojnë të jenë prezente por me intensitet të ulët.


Lajmi kryesor:

Dardha, Voskopoja dhe Shishtaveci zbardhen nga bora! Në Valbonë shiu sjell rrëshqitje dherash, pastrohen rrugët


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?