Debuton trajneri historik i 2002, Turqia kërkon lavdinë e dikurshme

Ndeshja e sotme është e rëndësishme për Shqipërinë por për turqit është një rikthim në kohët e vjetra. Pas 15 vitesh rikthehet trajneri 'ikonë' i Turqisë, Şenol Güneş, ai i cili si askush më parë arriti të çonte në gjysëmfinale të një botërori, Turqinë e tij.

Madje ai ekip do të eleminohej nga Brazili i Ronaldinhos, Fenomenit, Rivaldos, Cafu, Roberto Carlos me një gol të Ronaldos në minutën e 49'. Brazili do të fitonte Kupën e Botës atë vit, ndërsa Turqia do të mposhte pritësit e kompeticionit Korenë e Jugut, të cilët atë vit eleminuan Italinë dhe Spanjën. Ata të cilët e kujtojnë atë ekip e mbajnë mend mirë teknikun Şenol Güneş, dhe punën e tij të jashtëzakonshme. Edhe pse pa emrat e mëdhenj të asaj kohe, pritet të shihet debutimi i Güneş për herë të dytë në pankinën turke.


Lajmi kryesor:

Shqipëria i nis me humbje eliminatoret, Turqia fiton pastër në "Loro Boriçi"


Ora 22:01
Ndeshja Shqipëri - Turqi mes fotove

Ekipi kombëtar

1 / 18

Foto nga ndeshja

2 / 18

Tifozat Kuq e ZI

3 / 18

Foto nga ndeshja

4 / 18

Foto nga ndeshja

5 / 18

Goli i parë

6 / 18

Goli i parë

7 / 18

Trajneri Panucci

8 / 18

Trajneri Panucci

9 / 18

Tifozat Kuq e Zi

10 / 18

Foto nga ndeshja

11 / 18

Foto nga ndeshja

12 / 18

Foto nga ndeshja

13 / 18

Foto nga ndeshja

14 / 18

Foto nga ndeshja

15 / 18

Foto nga ndeshja

16 / 18

Foto nga ndeshja

17 / 18

Foto nga ndeshja

18 / 18
/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Juliana Pasha dhe Lulzim Basha