Dedikimi prekës i djalit të Gjovalin
Kadelit: Festat erdhën ti mungove

Dedikimi prekës i djalit të Gjovalin<br />Kadelit: Festat erdhën ti mungove<br>
Djali i ish-deputetit të ndier Gjovalin Kadeli i ka dedikuar një poezi babait të tij në këto ditë festash.

Ai shkruan se festat erdhën por ti mungove, nuk ka festë as nuk ka gëzim ne i kaluam festat në heshtje.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjovalin Kadeli ndërroj jetë në datën 4 maj të 2017-s si pasoj e një sëmundje të rëndë, ai kurohej prej kohësh nga pankreasi akut por rezultoj fatale.

Poezia e djalit

Festat erdhen ti mungove . . . !
Erdhen festat si çdo her
Thell ne zemer me na ther

Nuk ka fest as nuk ka gzim
Kur se ke asnjanin prind
Viti vjeter qe kaloj

Sa shum zemrat na i coptoj
Ty bab te mori me vete
Na la dhimbjet e ksaj jete

Per Krishtlindje dhe Vit te Ri
Ket vit bab festum pa ty
Fest pa gzim e pa buzqeshje

Ne i kalum festat ne heshtje
E dim bab ti je me ne
Nalt prej qielli ti na sheh

Por gjith t’mirat e ksaj bote
Nuk vlejn sa prania jote
Per çdo gzim e per çdo fest

Vendi jot bosh ka me mbet
Edhe pse jo fizikisht
N’zemrat tona perjetsisht!

Gjovalin Kadeli

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu