Deklarata e fortë e gazetarit Artan Hoxha: Qarqet greke kërkojnë emrat e oficerëve të RENEA-s, gabim i pafalshëm nëse dalin

Gazetari investigativ Artan Hoxha në studion e Report Tv

Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, ka thënë se qarqet greke janë duke kërkuar emrat e efektivëve të RENEA-s, që morën pjesë në shkëmbimin e zjarrit në Bularat të Gjirokastrës.

Hoxha ka thënë se nëse këto emra do të dalin, efektivët do të jenë në rrezik për jetën.

Gazetari Artan Hoxha: Qarqet greke po kërkojnë emrat e efektivëve të RENEA që moren pjesë në shkëmbimin e zjarrit me ekstremistin Konstandin Kaçifas. Nëse emrat dalin, nga Prokuroria, se vetëm ata mund t’i kërkojnë emrat e atyre qe kane marrë pjesë ne operacion, do ishte gabimi më i pafalshëm. Do i ekspozonte ata përballë një rreziku të madh për jetën. Ia kam shprehur edhe Policisë këtë. E kam nga burime të sigurta.

Deklarata e Hoxhës vjen pak orë pas varrimit të Konstantinos Kacifas në Bularat.

 • Sondazhi i ditës:

  Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento

Komente

 • Proka: 09/11/2018 16:07

  Po une lajmerohem vullnetare per malagat greke, une jam i gatshem qe te flijohem per shtetim tim. Ela malagas gerata,i njof une greket e qelbosur vetem fjale asgje tjeter. RROFTE SHQIPERIA

  Përgjigju
 • Une: 08/11/2018 23:34

  O gjenerale, o ushtare, o heronj te RENEAS dhe ju o bij te Shqiperise. Kjo eshte cfare ju gjen ore vellezer, nese tradhtari lejohet te marre fryme ne trojet tona. Jeni kriminele edhe kur keni te drejte o vellezer. Jeni te paqene edhe kur jeni o vellezer. Jeni te vdekur edhe kur merrni fryme o vellezer! Kjo qe ndodhi sot s’ishte asgje me pak se tradhetia me e madhe qe prej Esat Toptanit dhe 1997s o vellezer. Nje bese e keni dhene. Pa te s’jeni asgje! Mos i besoni ati qe jep urdhra dhe ben vepra kunder atdheut. Mos i besoni atij qe ben armikun te ndihet mire ore vellezer. Shikoni cfare keni ne kuvend o vellezer. Ato qe ju droguan femijet, vrane shpresen dhe endrren tuaj dhe te e femijeve tuaj o vellezer. Ato qe i vodhen te arthmen Shqiperise o vellezer. Ato qe ju morren femijet dhe i trafikuan o vellezer. Ligjen qe eshte, e asgjesuan o vellezer. Tani do ju japin edhe emrat tuaj, vetem se bete detyren tuaj te shenjte. Eshte e njejta skeme qe perseritet o vellezer. Shkaterro Shqiperine, qe armiku te marri rehatine. Deri kur o vellezer dhe perse?

  Përgjigju
  • lugati: 09/11/2018 02:55

   te mendosh qe renea jan pasuri kombetare me te cilet duhet te mburremi, jan investim per kombin, te shkohet deri aty sa te diskutohet dalja e info qe mund ti demtojne×

Lajmi i fundit

John

Interi ngre kokë në Champions, Milani humbet edhe ndeshjen e tretë, Liverpool e Ajax me pikë të plota fitojnë edhe Real, City e PSG