Deklarata e Yuri Kim për Ramën e Bashën/ Kryeministri: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Edi Rama, Yuri Kim

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë dhe Asamblenë e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët në lidhje me deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim.

Dy ditë më parë, përmes një postimi në rrjetet sociale Kim i rikujtoi kryeministrit Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha marrëveshjen e 5 qershorit, duke u thënë se Shtetet e Bashkuara do të mbështesin gjithmonë Shqipërinë, por pala përgjegjëse janë udhëheqësit.

Në kundërpërgjigje, Rama tha: ”Për ambasadorët flas kur jam me ta. Në Vlorë do flasim për ngrohje globale. Nejse Vlora është qendra e botës. Mos ta ulim nivelin e tyre në Vlorë."


Lajmi kryesor:

Rama me strukturat në Vlorë: Nëse kandidoj këtu vendoset më vonë/ Frikë nga Basha në Durrës?! 'Fatkeqësi kush dëgjon Berishën'


D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë