Deklaratat e Zidan, agjenti i Bale kapet me francezin: S'ka respekt, ai është për turp

Te Real Madrid ka plasur një luftë e ftohtë mes Zinedin Zidan dhe agjentit të Garreth Bale, Barnet. Ky i fundit ka reaguar ashpër pas deklaratave të trajnerit të ‘galaktikëve’ i cili pas përfundimit të ndeshjes me Bayern Mynchen është shprehur se Bale duhet të largohet një orë e sa më parë nga klubi.

Këto fjalë kanë sjellë irritimin e Jonathan Bernett i cilim është shprehur:

“Zidan është një turp. Ai nuk tregon respekt për një lojtar që ka dhënë shumë për Realin. Nëse Bale do të largohet do ta bëjë se është në interest ë tij, jo se Zidan dëshiron.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë vendimi për të bllokuar lejet e ndërtimit në zonat e prekura nga tërmeti?